Реклама портера у Льовові

У часописі Kurjer Lwowski № 62, який вийшов 15 березня 1872 року у рекламі Ferdynanda Popowicza згадується  портер англійський.ferdynand popowicz

У часописі “Gazeta Lwowska” 1866 рік, №122, знаходимо рекламу пива Яна Кляйна, а саме трьох сортів – пиво, портер, і дубельтове.

klein gazeta lwowska 1866

У часописі “Dziennik Literacki. (Literarisches Tageblatt)”, редактор і видавець W. Maniecky, 1861 рік, №3 зустрічаємо рекламу пива Яна Квєха, а саме такі сорти як портер і ель.

piwo kwiecha

У часописі “Gаzeta Lwowska”, 1852 рік, №36 у вже знайомого нам бізнесмена Рідля можна було купити молодий англійський портер.

mlody porter angielski

У часописі “Szczutek” 1877 рік, №18  у бінесмена Новіцького можна було придбати англійський портер, пілзнер, швехацьке і красічинське пиво.

porter lwowski13

У квітні 1939 року з’являється реклама нового бренду “Львівський портер”:

Porter lwowskiPorter lwowski3

Нагадую раніше портер від Львівських броварів називався Портер Імперіяль, можна порівняти стару рекламу і ту, що з’явилась весною 1939 року:

Porter lwowski5Porter lwowski11Porter lwowski12

Ребрендінг був пов’язаний із тим, що Львівські бровари, боролися із серйозними конкурентами які агресивно захоплювали льівський пивний ринок, серед них всесвітньо відомі пивоварні. У часописі Chwila, номер: №3132, дата: 09.12.1927 та Chwila, номер: №3249, дата: 06.04.1928   , можна зустріти рекламу портера від всесвітньовідомої пивоварні Bass:

bass 2BASS 1

У  часописі Chwila, номер: №4171, дата: 05.11.1930 та у Lwowskie wiadomości parafialne, номер: №12, дата: 22.03.1936, достатньо було у рекламі вказати про походження пива, без його назви, таким реноме  володів англійський портер, а якщо ще й він був з броварні Барклай, Перкінс і Ко:

baas4

porter angielski.jpg
Конкуренти активно просували свою продукцію, серед них і Живецький Бровар, із однойменним Живецьким портером, який використовували лікарі для покращення апетиту, лікування гастриту і органів дихання, а також при реабілітації та астенії, цитуючи лікарів, а саме Dr. Józefa Wiele ствержував у своїй книжці, “STÓŁ DLA CHORYCH NA ŻOŁĄDEK” (Дієта для хворих на катар шлунка), що Живецький портер він рекомендує для хворих на гастрит, як дієтичний продукт. . Dr. JAN FRĄCZKIEWICZ лікар шптиаля Bonifratrów i Seltordarjusz шпиталя św. Łazarza у Кракові, переконував, що Живецький портер нічим не гірший за англійький. Вражає також список місць, де можна було набути, Живецький портер у Львові.

Porter zywiecki

У Львові також можна було скуштувати і Окочімський портер:

porter okocimski1

Окочімська броварня проводила і акції, якщо консумівець приносив 10 етикеток від окочімського пива, то отримував 1 пляшку безкоштовно:

RABAT

Також у Львові можна було придбати і портер із Варшави:haberbuscha pORTER

porter haberbusha

І це лише портери, а ще ж було дуже багато пивоварень, які теж боролися за вплив на львівський ринок пива.

P.S.Для небайдужих, на розвиток і збереження блога про історію українського, і не тільки пива, ось номер рахунку привата : 5169 3600 0441 7782, Дмитро Косатий.

P.P.S. Потрібно сказати, що Львівські бровари не губились і відповідали контрдіями у конкурентній боротьбі, а саме, продаючи як завжди, але обіцяючи на 5% більше пива. Ну але про це, можливо,з Вашою допомогою,  колись, згодом.

porter 25

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s